مجله بیش فعالی ایران با مشاورین خبره و روانشناس بیش فعالی ، مشاوره تخصصی این اختلال را ارائه میدهد. این مشاوره به صورت آنلاین انجام میشود. برای رزرو وقت مشاوره کافیست دکمه زیر را لمس کنید :

مشاوره بیش فعالی

ADHD یکی از شایع ترین اختلالات عصبی-رشدی در افراد است. این اختلال معمولاً برای اولین بار در دوران کودکی تشخیص داده می شود و تا بزرگسالی ادامه می یابد. افراد مبتلا به ADHD ممکن است در توجه، کنترل رفتارهای تکانشی (ممکن است بدون فکر کردن به نتیجه عمل کنند) مشکل داشته باشند یا بیش از حد فعال باشند. اگر شما یا پزشکتان در مورد ADHD نگرانی هایی دارید، می توانید در مشاوره بیش فعالی ما که با متخصص روانشناسی بیش فعالی انجام میشود شرکت کنید. این مشاوره به صورت آنلاین است. در نظر داشته باشید که این اختلال می تواند تا بزرگسالی ادامه یابد. برخی از بزرگسالان ADHD دارند اما هرگز تشخیص داده نمیشوند. این علائم می تواند باعث ایجاد مشکل در کار، خانه یا روابطشان شود. علائم ممکن است در سنین بالاتر متفاوت به نظر برسند، برای مثال، فعالیت زیاد ممکن است به شکل بی قراری شدید ظاهر شود.

مشاوره بیش فعالی روانشناس بیش فعالی
مشاوره بیش فعالی روانشناس بیش فعالی

انواع این اختلال

بسته به اینکه کدام نوع علائم در فرد قوی ‌‌تر است، سه نوع مختلف ADHD وجود دارد. بیان عمدتاً بی توجه: سازماندهی یا تکمیل یک کار، توجه به جزئیات، یا پیروی از دستورالعمل ها یا مکالمات برای فرد سخت است. فرد به راحتی حواسش پرت می شود یا جزئیات کارهای روزمره را فراموش می کند. ارائه عمدتاً پر‌‌جنب و جوش و تکانشی: فرد زیاد احساس بی قراری می کند و پر حرف است. سخت است که برای مدت طولانی بی حرکت بنشینید (مثلاً برای یک وعده غذایی). کودکان کوچکتر ممکن است به طور مداوم بدوند، بپرند یا از جایی بالا بروند. فرد احساس بی قراری می کند و تکانش گری مشکل سازی دارد. فردی که تکانشی است ممکن است حرف های دیگران را زیاد قطع کندو یا در زمان های نامناسب صحبت کند. در مشاوره بیش فعالی با روانشناس بیش فعالی، این دو شکل بیش فعالی نیز بررسی خواهد شد.

اهمیت مشاوره بیش فعالی و تشخیص درست

ممکن است وسوسه شوید که از تشخیص رسمی برای خود یا فرزندتان اجتناب کنید. به هر حال، اگر قصد مصرف دارو ندارید، چه فایده ای دارد؟ یا شاید شما نگران این هستید که برچسب ADHD ممکن است بیشتر از اینکه کمک کند به شما آسیب برساند. اما، مزایای زیادی برای تشخیص رسمی این اختلال در مشاوره بیش فعالی وجود دارد. تشخیص می تواند کلید دریافت کمک از سمت روانشناس بیش فعالی باشد. حتی اگر قصد استفاده از دارو را ندارید. شما میتوانید از راه های دیگر مثل کوچینگ بیش فعالی استفاده کنید. یک مزیت عاطفی نیز در تشخیص بیش فعالی وجود دارد. علائم مرتبط با ADHD می تواند منجر به احساس گناه، شرم یا خجالت در مورد کم کاری شود. یا، می تواند منجر به ناامیدی زیادی در مورد مدت زمانی شود که برای انجام وظایف لازم است. تشخیص ممکن است به کاهش این احساسات کمک کند. کمکی سازنده به‌‌شما.

مشاوره بیش فعالی روانشناس بیش فعالی
مشاوره بیش فعالی روانشناس بیش فعالی