بیش فعالی مختص کودکان نیست !

بر خلاف تصور رایج، اختلال کمبود توجه و بیش فعالی (ADHD) فقط یک اختلال نیست که کودکان را تحت تاثیر قرار بدهد. ADHD می تواند تا بزرگسالی ادامه یابد و زندگی روزمره فرد را به طرق مختلف تحت تاثیر قرار دهد. بزرگسالان مبتلا به ADHD ممکن است با سازماندهی، مدیریت زمان، روابط و عملکرد در محل کار یا دانشگاه مشکل داشته باشند. آنها همچنین ممکن است نوسانات خلقی، تکانشگری و بی قراری را تجربه کنند. متأسفانه، بسیاری از بزرگسالان مبتلا به ADHD تشخیص داده نمی شوند یا اشتباه تشخیص میگیرند، زیرا علائم اغلب به عنوان استرس یا اضطراب تعبیر می شوند.

Main Kid Image

خدمات تخصصی بیش فعالی و نقص توجه

Give Kids a Smile Day Image

ما با "مجله بیش فعالی ایران"، در ارائه خدمات به افراد مبتلا به ADHD و ADD تخصص داریم. ما درک می کنیم که مدیریت علائم ADHD می تواند چالش برانگیز باشد، بنابراین طیف وسیعی از خدمات تخصصی را برای کمک به مشتریان خود برای دستیابی به پتانسیل کاملشان ارائه می دهیم. ما برنامه‌های درمانی شخصی‌سازی شده‌ای را ارائه می‌کنیم که متناسب با نیازهای منحصر به فرد هر فرد است، که ممکن است شامل مدیریت دارو، جلسات درمانی یا تکنیک‌های اصلاح رفتار باشد. تیم ما متشکل از روانشناسان و روانپزشکان باتجربه ای است که برای کمک به مراجعه کنندگان خود در جهت شکوفا شدن و داشتن زندگی رضایت بخش تلاش می کنند.

روند پیشنهادی تشخیص و درمان

اولین قدم همیشه سخت ترین است! همین امر در مورد درمان نیز صدق می کند. شروع به کار می تواند دلهره آور، طاقت فرسا و کاملاً ترسناک به نظر برسد. اما اجازه دهید چیزی را به شما بگویم که می‌تواند کمی تسکین دهنده باشد: برداشتن قدم اول (ایمان و شروع فرآیند کمک‌جویی)، مهم‌ترین قدم در درمان است. قطعا بدون آن هیچ پیشرفتی حاصل نمی شود. زیرا شروع درمان به معنای اذعان به وجود مشکل و متعهد شدن به یافتن راه حلی برای رفع آن است. این همچنین به این معنی است که به خودتان اجازه بدهید تا سلامتی خود را در اولویت قرار دهید، که کاری فوق‌العاده شجاعانه است!

Number 1 Icon

مشاوره با روانشناس

اگر مشکوک هستید که شما یا کسی که می شناسید ممکن است ADHD یا ADD داشته باشید، اولین قدم برای درمان این است که با روانشناس ما صحبت کنید. روانشناس ما قادر خواهد بود علائم شما را ارزیابی کند و تعیین کند که آیا ADHD یک تشخیص محتمل است یا خیر. پس از تشخیص، آنها می توانند با شما همکاری کنند تا یک برنامه درمانی متناسب با نیازهای فردی شما ایجاد کنند. این ممکن است شامل دارو و همچنین تغییرات سبک زندگی و استراتژی های مقابله ای باشد. مهم است که به یاد داشته باشید که هرکسی ADHD را متفاوت تجربه می‌کند، بنابراین آنچه برای یک فرد مؤثر است ممکن است برای دیگری مؤثر نباشد.

Number 2 Icon

ویزیت روانپزشک

یکی از مراحل مهم در پیشرفت درمان ADHD ارزیابی روانپزشکی است. در حالی که داروها و درمان‌ها مطمئناً می‌توانند به مدیریت علائم ADHD کمک کنند، داشتن درک کامل از علل ریشه‌ای زمینه‌ای و هر گونه شرایط سلامت روانی همزمان نیز مهم است. ارزیابی روانپزشکی می تواند به شناسایی هر گونه بیماری همراه مانند اضطراب یا افسردگی که ممکن است علائم ADHD را تشدید کند، کمک کند و امکان یک برنامه درمانی شخصی و مؤثرتر را فراهم کند.

Number 3 Icon

کوچینگ

حتما نیاز است جلسات دارویی یا درمانی را با یک متخصص آموزش دیده امتحان کرده باشید، اما آخرین مرحله در درمان ADHD اغلب کوچینگ است. یک کوچ ADHD می تواند به شما در توسعه مهارت های مهم زندگی مانند مدیریت زمان، سازماندهی، خودانگیختگی و تعیین هدف کمک کند. چیزهایی که همگی برای مدیریت کاستی های "عملکرد اجرایی" مرتبط با این اختلال حیاتی هستند.

گلچین مقالات

اینجا پر از مطالب آموزنده و جذاب در مورد ADHD است. وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. از داستان‌های شخصی افراد مبتلا به ADHD گرفته تا نکات و ترفندهایی برای مدیریت علائم، این مجموعه شامل همه چیز است. حتی به بررسی موضوعات کمتر شناخته شده مانند زنان مبتلا به ADHD نیز می پردازد.

خدمات دیگر

Taking Care Blog 1 Image

تست بیش فعالی

اساساً، تست DIVA برای کمک به تشخیص ADHD در بزرگسالانی که ممکن است در کودکی تشخیص داده نشده باشند ایجاد شده است. این یک تست کاملاً جامع است که مواردی مانند تاریخچه کودکی، روال روزانه و عادات کاری شما را پوشش می دهد. ایده این است که درک بهتری از اینکه علائم شما چگونه بر شما تأثیر می گذارد و اینکه آیا معیارهای تشخیص ADHD را دارید، به دست آورید.

Brushing your teeth Blog Image 2

پادکست

رادیو بی توجه، یک پادکست حرفه ای ADHD است که حاوی اطلاعات و نکات بسیار خوبی برای کسانی از ماست که با این اختلال دست و پنجه نرم می کنند. هر قسمت توسط متخصصان این حوزه میزبانی می‌شود و مملو از توصیه‌های عملی است که می‌تواند به آسان‌تر کردن زندگی افراد مبتلا به ADHD کمک کند. چه به دنبال راه‌هایی برای بهبود تمرکز و بهره‌وری خود باشید، چه فقط به الهام‌گیری نیاز دارید تا علیرغم چالش‌ها به پیشروی ادامه دهید، رادیو بی توجه شما را تحت پوشش قرار داده است.

Health is important Blog Image 3

برنامه موبایل

اگر تا به حال متوجه شده اید که در تلاش برای ادامه کار هستید یا احساس می کنید به راحتی حواس شما پرت می شود، ممکن است به برنامه جدید ما که به طور خاص برای بهبود تمرکز طراحی شده است علاقه مند شوید. با ویژگی‌ها و تمرین‌های مختلف، این برنامه می‌تواند به کاربران کمک کند تا با موانع رایجی مانند تعلل و عدم انگیزه برای حفظ آنها در طول روز مقابله کنند. این ابزارها شامل تایمرهای قابل تنظیم، صدای طبیعت، و حتی آهنگ های مخصوص تمرکز هدایت شده است که می تواند آرامش و تمرکز حواس را تقویت کند. با استفاده منظم، این تکنیک‌ها می‌توانند منجر به افزایش بهره‌وری، مهارت‌های مدیریت زمان و به طور کلی احساس موفقیت بیشتری شوند.

سخن موسس

من هم ADD دارم. این در واقع یکی از دلایل اصلی راه اندازی این مجله است. متوجه شدم که منابع زیادی وجود ندارد که به طور خاص برای افراد مبتلا به اختلال کمبود توجه و بیش فعالی وجود داشته باشد، و می‌خواستم آن را تغییر دهم. به عنوان فردی که شخصاً با چالش‌های ADHD دست و پنجه نرم کرده‌ام، از نزدیک می‌دانم زمانی که دائماً حواس‌تان پرت شده یا تحت فشار هستید، رفتن به مدرسه، کار و زندگی روزمره چقدر می‌تواند دشوار باشد. به همین دلیل است که هدف من در اینجا ارائه راهنمایی‌ها، استراتژی‌ها و پشتیبانی مفید برای هر کس دیگری است که ممکن است درگیر مبارزات مشابه باشد.

سجاد قاسمی 

مجله بیش فعالی ایران

بزرگترین اجتماع بیش فعال ها

پشتیبانی